Google ADS ve Google ADS Reklam Verme

Google ads, Google arama sonuçlarında sıralama alınmasını sağlayan PPC (Tıklama Başına Ödeme Reklamcılığı) reklam türlerinden biridir. Google ads reklam verme; işletmenin Google aramalarında üst sıralara çıkartarak, arama yapan müşterilere kolay bir şekilde ulaşılmasını sağlar. Google ADS, kendi içerisinde bir çok reklam alanına ayrılmaktadır. Google ADS reklam türleri şunlardır;

 • Arama ağı reklamları
 • Görüntülü reklam ağı
 • Youtube reklamları
 • Yeniden pazarlama reklamlarıdır.

İşletmelerin trafik miktarını arttırmak için ve potansiyel müşterilere ulaşmak için kullanması gereken reklam türleridir.

Google’a Reklam Vermek Neden Önemlidir?

         İşletmelerin Google’a reklam verme nedenlerinin başında gelen online mağazaya trafik çekimini kolay yoldan olmasını sağlamaktır. İşletmeler online mağazasına trafik çekerek potansiyel müşterilerine ulaşabilecek ve potansiyel müşterilerine online mağazasında sunmuş olduğu kullanıcı deneyimi veya fayda ile alışveriş oranını arttırabilecektirler.

         Günümüzde bir çok işletme halen online mağazacılığa geçmemektedir. Günümüzde yapılan alışverişlerin yüksek oranda online mağazacılıktan olduğunu görmekteyiz. Bu gelişmeyi göz ardı eden işletmeler teknolojinin kolaylıklarından mahrum kalarak dijital dünyadaki potansiyel müşterilerinden uzak kalmaktadırlar. İşletmeler bu sorunun üstesinden gelebilmek için online mağazacılığa ve Google ads reklam verme uygulamasına acilen geçiş yapmalıdırlar.

google reklam

Google ADS Reklam Vermenin İşletmelere Sunduğu Avantajlar

Google ads reklamcılığının işletmelere sağlamış olduğu bir çok avantaj bulunmaktadır. İşletmeler Google ads’i başarılı bir şekilde kullandıkları takdirde işletme kazancını katlayacak, gelirini arttıracaktır.

Google ADS Avantajları

 • Potansiyel müşterilere daha kolay ulaşılabilir kılması.
 • Online mağazanın trafiğini arttırarak gelirinin artmasını sağlaması.
 • Düşük maliyetler ile potansiyel müşterilere ulaşılmasını sağlaması.
 • Google dünyasında işletmenin, rakiplerinin üzerine çıkabilmesini sağlaması.
google da reklam

Google ADS Reklamında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Dijital dünyada potansiyel müşterilere ulaşmak bir hayli zordur. Ancak doğru manevralar ile işletmeler potansiyel müşterilerine kolay bir şekilde ulaşabilmektedir. Potansiyel müşterilere ulaşma kanallarından biri olan Google ads reklam verme kanalı; içerisinde bir çok ince nüansa sahiptir. İşletmelerin Google ads reklamcılığında dikkat etmesi gereken konular şunlardır;

 • Hızlı ve kullanıcı deneyimine sahip bir web sitesine sahip olunması
 • Reklam verme hedeflerinin belirlenmesi
 • Hedef kitlenin tanınması
 • Aylık pazarlama bütçesinin belirlenmesi

İşletmeler kime ne satacağını bilmesi gerekmektedir ve bu dijital dünyada dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biridir. Google ads reklamcılığında işletmelerin satacağı ürünün rakiplerinden farklı olduğunu vurgulaması ve Google ads reklam verme sayesinde de bu farkı pekiştirmelidir.

Google ads reklamlarında reklam verildikten sonra reklamların optimizasyonunu sağlamalı ve sürekli olarak müşterilerin hangi kelimeleri arattığında işletmenin çıkması gerektiğini belirlemesi gerekmektedir. Bu optimizasyon sürecinde de işletmenin Google ads reklamına uygun bir bütçe belirlemesi ve Google ads’de en düşük tık başı maliyet (TBM) ile maksimum potansiyel müşteriye ulaşmak hedeflenmelidir. Çoğu işletme reklam maliyetlerini keserek müşterilere ulaşabileceklerini zannetmektedir ancak bu komediden başka bir şey değildir.

Bu süreçlerin tamamını işletmelerin kendisinin sağlaması oldukça zor olabilmekte. Bu durumda süreçlerin tamamını işletmenin adına profesyonel bir şekilde takip eden bir Google Ads Partner Ajans ile çalışabilirsiniz. Bu konuda desteğe ihtiyacınız varsa buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mesaj Gönder
Size Yardımcı Olalım!
Google ADS ve Google ADS Reklam Verme ile ilgili detaylı bilgi için hemen mesaj gönderin!